Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W domowym zaciszu ukrywał prawdziwy arsenał

Data publikacji 10.02.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy miejskiej Policji w Krakowie, zatrzymali 47-letniego mężczyznę, który na terenie posesji przechowywał arsenał broni i amunicji. Zatrzymany „miłośnik broni” nie posiadał pozwolenia na tego typu uzbrojenie.

Mężczyzna mieszkał na terenie Skawiny. To właśnie tam, w prywatnym domu, przechowywał pokaźną kolekcję broni i amunicji. Mężczyzna nie krył zdziwienia, kiedy w drzwiach swojego domu zobaczył funkcjonariuszy policji.

Podczas przeszukania domu policjanci zabezpieczyli: kusze cięcinowe, pistolety pneumatyczne, rewolwery, strzelby, miecz samurajski, różnego rodzaju noże oraz amunicje.

Na miejsce zdarzenia został wezwany biegły z zakresu broni, według którego opinii, na większość z zabezpieczonych przedmiotów właściciel powinnien mieć wymagane pozwolenie.

47-latek usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni (Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10). Wobec podejrzanego został zastosowany dozór policyjny.

(KWP w Krakowie / ak)

Film W domowym zaciszu ukrywał prawdziwy arsenał

Pobierz plik W domowym zaciszu ukrywał prawdziwy arsenał (format mp4 - rozmiar 9.11 MB)

Powrót na górę strony