Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowano nielegalne kasyna

Wspólne działania stargardzkich policjantów oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Szczecina, doprowadziły do zabezpieczenia na terenie miasta kolejnych 23 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz dwóch ruletek o wartości ponad 300 tys. złotych. Podobne działania przeprowadzone zostaną już wkrótce.

Wczoraj wieczorem (09.02.2016 r.) na terenie Stargardu przeprowadzone zostały wspólne działania policjantów z miejscowej komendy oraz funkcjonariuszy Urzędu Celnego ze Szczecina, które skierowane były przeciwko osobom zajmującym się organizowaniem gier, niezgodnie z obowiązującą ustawą o grach hazardowych.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą oraz Służba Celna w asyście Policyjnej Grupy Wsparcia, weszli do dwóch największych w mieście nielegalnych kasyn, gdzie łącznie zabezpieczyli 23 automaty do gier hazardowych oraz dwie ruletki. Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych.

Powyższe fakty zostały ustalone w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych. W konsekwencji celnicy zabezpieczyli urządzenia o wartości ponad 300 tys. złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat. Pamiętać należy również, że za organizatora gier hazardowych można uznać każdego, kto czerpie z tego korzyści - zarówno właściciela automatu, jego dzierżawcę jak i wynajmującego miejsce pod automat. Zgodnie z Ustawą o grach hazardowych osoby urządzające gry na automatach poza kasynem podlegają karze pieniężnej w wysokości 12 000 zł od każdego automatu.

(KWP w Szczecinie / ak)

  • Zabezpieczono kolejnye 23 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz dwie ruletki #4
  • Zabezpieczono kolejnye 23 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz dwie ruletki #1
  • Zabezpieczono kolejnye 23 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz dwie ruletki #3
  • Zabezpieczono kolejnye 23 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz dwie ruletki #2
Powrót na górę strony