Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Usłyszała 35 zarzutów oszustwa

Data publikacji 10.02.2016

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie zakończyli postępowanie w sprawie 37-letniej kobiety podejrzanej o oszustwa. Mieszkanka powiatu brzozowskiego usłyszała łącznie 35 zarzutów.

Na przełomie 2015 i 2016 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, zakończyli postępowanie przygotowawcze prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie w sprawie oszustw, gdzie sprawca za pośrednictwem portalu internetowego oferował pracę na terenie państw Europy Zachodniej.

Z tytułu pokrycia przyszłych kosztów transportu lub zakwaterowania kobieta pobrała łącznie kilkanaście tysięcy złotych. W ciągu kilku miesięcy wprowadziła w błąd oraz doprowadziła do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 35 osób zainteresowanych podjęciem pracy za granicą. Pieniądze pobierała podczas organizowanych spotkań. Popełniane przestępstwo było jej stałym źródłem dochodu. Oszustwa te miały miejsce na terenie Krosna i powiatu krośnieńskiego.

Policjanci zebrali materiał dowodowy, ustalili i przesłuchali pokrzywdzonych. Osobą, która oszukiwała w ten sposób ludzi okazała się 37-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego. Kobieta usłyszała 35 zarzutów oszustwa. Przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze, w tym naprawiania szkody na rzecz wszystkich pokrzywdzonych.

Za popełnienie czynu z art.286 § 1 Kodeksu Karnego grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie przestrzegają przed fałszywymi ogłoszeniami o pracę, w tym także tymi, które zamieszczane są w Internecie. Swoje działania oszuści kierują są do osób szukających zatrudnienia. Bezwzględnie wykorzystując determinację zainteresowanych podjęciem pracy, doprowadzają ich do niekorzystnego rozporządzenia środkami finansowymi.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności wobec osób oferujących nam pracę oraz sprawdzanie ich wiarygodności. Przypominają również, że udostępnianie niepowołanym osobom dowodu osobistego lub jego skanu, grozi kradzieżą tożsamości.

(KWP w Rzeszowie / ak)
 

Powrót na górę strony