Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kurier i organizator przemytu

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 27 i 33 lat. Jeden z zatrzymanych był kurierem, drugi organizatorem nielegalnego procederu polegającego na przemycie narkotyków. Policjanci zabezpieczyli ponad 2 kg marihuany, blisko kilogram amfetaminy oraz ponad 3 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w miniony poniedziałek (08.02.2016 r.) na dworcu PKP w Lublinie. Policjanci otrzymali informacje od jednego z pasażerów pociągu. Z jego relacji wynikało, że jego współpasażer prawdopodobnie przewozi narkotyki. Mężczyzna twierdził, że przez całą drogę z walizki nieznajomego wydobywał się jakiś specyficzny zapach.

Informacja została przekazana policjantom z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie. Funkcjonariusze zatrzymali 33 letniego mieszkańca tego miasta. W bagażu, który miał przy sobie, odnaleźli marihuanę. Łącznie zabezpieczono 2239 g.

Pracując dalej nad sprawą mundurowi zatrzymali kolejną osobę- 27 latka z Lublina. Podczas wczorajszej realizacji i przeszukania jednego z garaży na Felinie policjanci odnaleźli kolejne narkotyki. Zabezpieczylono ponad 800 g amfetaminy i ponad 3 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Poniosą odpowiedzialność karną wynikającą z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zarzuty te dotyczą przemytu narkotyków oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających. Grozić im może do 15 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / ak)

  • Zatrzymany kurier i organizator przemytu #1
  • Zatrzymany kurier i organizator przemytu #2
  • Zatrzymany kurier i organizator przemytu #3
  • Zatrzymany kurier i organizator przemytu #4
Powrót na górę strony