Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mężczyzna uratowany przed śmiercią w płomieniach

Data publikacji 10.02.2016

Patrol dzielnicowych z Tolkmicka zauważył pożar traw, do którego doszło w miejscowości Kadyny. Jak się okazało, w tym samym miejscu gdzie pojawiły się płomienie leżał także pijany mężczyzna. Paliła się już na nim odzież. Funkcjonariusze najpierw ugasili leżącego mężczyznę, a następnie znieśli go z palącego się pola i wezwali karetkę. Na miejsce przyjechali też strażacy z OSP Tolkmicko.

Minęła godz. 20:00 gdy policyjny patrol dzielnicowych zauważył zadymienie i blask ognia w okolicach pola namiotowego w Kadynach. Gdy podjechali bliżej okazało się, że w zadymionej części coś się porusza. Pobiegli w to miejsce, gdzie zobaczyli leżącego i nieporadnie poruszającego się mężczyznę, na którym paliła się odzież. Policjanci ugasili płonący materiał i wynieśli mężczyznę poza rejon pożaru, wzywając na miejsce pogotowie oraz straż pożarną.

Mężczyzna miał poparzoną nogę, a kontakt z nim był znacznie utrudniony. Ratownicy, aby go opatrzyć musieli rozciąć część spodni jakie miał na sobie. Chwilę później mężczyzna jechał już karetką do Elbląga na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Przeprowadzone badanie alkotestem wykazało u niego w organizmie 2 promile alkoholu. Palące się trawy ugasili wezwani strażacy z OSP Tolkmicko.

41-latek miał szczęście, że został szybko zauważony przez policjantów. Jednak niewykluczone jest to, że to właśnie jego działanie mogło być przyczyną zaprószenia ognia. Funkcjonariusze, którzy ruszyli mu z pomocą zauważyli także, że obok 41-latka leżały papierosy, a w ręku trzymał on zapalniczkę.

Przyczyny tego zdarzenia będą wyjaśniane przez policję.

(KWP w Olsztynie / ak)

Powrót na górę strony