Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nowy Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi

10 lutego 2016 roku w obecności insp. Heleny Michalak - Zastępcy Komendanta Głównego Policji, wprowadzono na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi insp. Andrzeja Łapińskiego, dotychczasowego Komendanta Miejskiego Policji w Białymstoku. Inspektor Łapiński został powołany przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji. Pełniący obowiązki KWP w Łodzi insp. Tomasz Michułka z dniem 9 lutego 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

W uroczystości wzięła udział kadra kierownicza garnizonu łódzkiego oraz zaproszeni goście: Wicewojewoda Łódzki Karol Młynarczyk, członek Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska oraz Wiceprezydent Łodzi Krzysztof Piątkowski.

Insp. Andrzej Łapiński ma 44 lata. Służbę w Policji rozpoczął w 1992 roku. jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Od początku związany był z pionem kryminalnym. Początkowo w KRP w Białymstoku, później w Centralnym Biurze Śledczym KGP, gdzie jako Naczelnik zajmował się m.in. zwalczaniem przestępczości zorganizowanej i wywiadem kryminalnym. Od października 2013 roku był Komendantem Miejskim Policji w Białymstoku, a wcześniej  Komendantem Powiatowym Policji w Mońkach. Odznaczony Srebrną odznaką „Zasłużony Policjant”, Brązowym Krzyżem Zasługi, Złotą odznaką „Zasłużony Policjant”,  Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” , Brązową odznaką honorową "Podlaski Krzyż Floriański".

Ma żonę i dwójkę dzieci. Interesuje się informatyką.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Wprowadzenie nowego komendanta #1
  • Wprowadzenie nowego komendanta #2
  • Wprowadzenie nowego komendanta #3
  • Wprowadzenie nowego komendanta #4
  • Wprowadzenie nowego komendanta #5
  • Wprowadzenie nowego komendanta #6
  • Wprowadzenie nowego komendanta #7
  • Wprowadzenie nowego komendanta #8
Powrót na górę strony