Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ćwiczenia psów służbowych

Data publikacji 11.02.2016

W Kędzierzynie-Koźlu odbyły się kolejne ćwiczenia przewodników psów służbowych. Szkolenie przeprowadził koordynator ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Przewodnicy z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Olesna wraz z czworonogami ćwiczyli miedzy innymi posłuszeństwo oraz przeszukiwanie pomieszczeń.

Efektywne wykorzystanie psów w służbie zależy od właściwego i fachowego ich przygotowania podczas tresury. Aby praca ta była skuteczna potrzebne są regularne ćwiczenia. Dlatego też wczoraj, 10 lutego br., policjanci pod nadzorem koordynatora ds. kynologii policyjnej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu szkolili psy w zakresie zachowania posłuszeństwa wobec swojego przewodnika, przeszukiwania pomieszczeń oraz ćwiczeń związane z obezwładnianiem niebezpiecznych przestępców.

W szkoleniu uczestniczyli przewodnicy z Kędzierzyna-Koźla, Opola, Strzelec Opolskich i Olesna. W czasie ćwiczeń policjanci mogli wymienić się doświadczeniami i zobaczyć jak pracują ich koledzy z innych powiatów.

Tego typu szkolenia pozwalają na doskonalenie nabytych umiejętności policyjnych czworonogów oraz utrzymuje ich sprawność fizyczną.

(KWP w Opolu / mw)

  • Ćwiczenia psów służbowych
  • Ćwiczenia psów służbowych
  • Ćwiczenia psów służbowych
Powrót na górę strony