Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W walce z przestępczością gospodarczą

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Łodzi, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Łodzi, przy wsparciu antyterrorystów i funkcjonariuszy innych wydziałów KWP, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, trudniącą się nielegalną produkcją papierosów. Do dyspozycji zgierskiej prokuratury zatrzymali 9 osób.

Działania prowadzone były 9 lutego 2016 roku na terenie powiatu zgierskiego, kutnowskiego i aleksandrowskiego w województwie kujawsko-pomorskim.  Na jednej z posesji w okolicach Zgierza, w pomieszczeniach gospodarczych, policjanci zabezpieczyli maszynę, służącą do suszenia tytoniu, worki z tytoniem oraz trzy jednostki broni palnej.

W województwie kujawsko-pomorskim funkcjonariusze ujawnili linię technologiczną do produkcji papierosów. Zabezpieczyli papierosy w ilości ok. 420 000 szt., profesjonalną maszynę, służącą do produkcji wyrobów tytoniowych oraz inne niezbędne do tego procederu produkty. Linia produkcyjna ukryta była w domu mieszkalnym, za specjalnie wykonanymi ścianami działowymi.

Straty Skarbu Państwa powstałe z tytułu nielegalnej produkcji papierosów oszacowano na kwotę ok. 350.000 zł. Do dyspozycji prokuratury policjanci zatrzymali 9 osób w wieku od 23 do 56 lat, jako podejrzewane o udział w produkcji poza składem podatkowym wyrobów akcyzowych, a konkretnie znacznych ilości papierosów.  Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(KWP w Łodzi / ms)

  • Zabezpieczone przedmioty #1
  • Zabezpieczone przedmioty #2
  • Zabezpieczone przedmioty #3
  • Zabezpieczone przedmioty #4
Powrót na górę strony