Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy napadów na salony gier

Zarzuty rozbojów oraz uszkodzenia mienia dla 3 członków grupy przestępczej - to efekt działań policjantów VIII komisariatu Policji, rozpracowujących serię napadów na salony gier w Nowej Hucie.

Pierwsze zgłoszenie, dotyczące napadu rabunkowego na salon gier na os. Handlowym, miało miejsce w nocy 26 stycznia br. Policjanci z VIII komisariatu Policji ustalili, że  około godz. 1  do lokalu zapukał mężczyzna, który rzekomo wrócił się po telefon, zostawiony przy jednym z automatów. Kiedy pracownik lokalu otworzył drzwi, do wnętrza wtargnęło jeszcze dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy przewrócili pracownika oraz „klienta” na ziemię i rozpoczęli  rozbijanie  łomem  automatów, aby wydobyć kasetki z pieniędzmi, a także zniszczyli dwie kamery w tym pomieszczeniu.  Po napadzie uciekli, bardzo szybko z lokalu wyszedł także „zapominalski klient”  – jak ustalili policjanci, będący jednym ze sprawców. Okazało się, że sprawcy ukradli kilka tysiecy złotych w bilonie, natomiast straty w postaci uszkodzonych automatów oraz kamer zostały wycenione na  6,5 tys. złotych. 

Do kolejnego napadu na punkt z automatami, doszło trzy dni później, również w nocy, na os. Na Stoku. Zamaskowani sprawcy  weszli do salonu, gdy wewnątrz był tylko jeden pracownik. I również w tym przypadku ich łupem padły pieniądze z maszyn do gier. Tej samej nocy sprawcy usiłowali włamać  się jeszcze do kolejnego lokalu z  automatami, tym razem na Wzgórzach Krzesławickich. Przestępcze działania zostały jednak przerwane alarmem, który skutecznie spłoszył sprawców. 

Analiza porównawcza wszystkich tych spraw wskazywała, że wszystkich przestępstw dopuściła się ta sama grupą przestępczą. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, policjanci rozpoczęli ustalanie poszczególnych sprawców. Wszystko wskazywało na to, że są to osoby dobrze znane Policji.

8 lutego, funkcjonariusze zatrzymali wszystkich trzech mężczyzn, podejrzewanych o napady. Cała trójka ma przeszłość kryminalną.

39-latek, który podczas napadów udawał klienta, wracającego się po zapomnianą w lokalu  komórkę,   usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia mienia w recydywie. Będzie pozostawał pod policyjnym dozorem. Podczas zatrzymania, policjanci znaleźli u niego w domu 50 gramów amfetaminy, której pochodzenie będzie teraz wyjaśniane. W mieszkaniu przebywała także 16-letnia dziewczyna, która była poszukiwana przez ośrodek wychowawczy, z którego uciekła.

42-latek usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia mienia w multirecydywie. Na swoim koncie miał do tej pory  zarzuty za kradzieże z włamaniem, kradzieże oraz czynną napaść. Jak ustalono, mężczyzna ten był poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary 3 lat i 2 miesięcy pozbawienia wolności.

38-latek karany do tej pory za posiadanie znacznych ilości narkotyków, usłyszał zarzuty rozboju oraz uszkodzenia mienia.

(KWP w Krakowie / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Automaty do gier
  • Automaty do gier

Film Rozbita grupa napadająca na salony gier

Pobierz plik Rozbita grupa napadająca na salony gier (format mp4 - rozmiar 22.92 MB)

Powrót na górę strony