Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Broń i amunicję ukrywał w ulach

Bukowiańscy policjanci zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który posiadał nielegalną broń palną. Mundurowi zabezpieczyli kilka sztuk broni, ponad 170 sztuk amunicji i proch strzelniczy. Teraz zatrzymanemu grozi nawet 10 lat więzienia.

Mieszkańcy miejscowości Leśnica zaalarmowali policjantów z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej, że ich sąsiad chodzi wokół domu i strzela z broni palnej. Natychmiast po otrzymaniu informacji policjanci wkroczyli do akcji. Po zatrzymaniu, w domu 60-letniego mieszkańca miejscowości Leśnica policjanci znaleźli pistolet maszynowy, pistolet typu TT, kilka sztuk samodzielnie wyrabianej broni palnej, ponad 170 sztuk różnego rodzaju amunicji. Ujawnili również ślady, świadczące o udanych próbach strzeleckich samodzielnie wykonanej broni palnej.

Pomysłowość 60-latka w ukrywaniu nielegalnej broni i amunicji była imponująca. Część przydomowego arsenału policjanci odkryli w ulach, w pasiece.

W Komisariacie Policji w Bukowinie Tatrzańskiej mężczyzna usłyszał już zarzut nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Grozi mu za to dziesięcioletni pobyt w więzieniu.

(KWP w Krakowie / ms)

  • Zabezpieczona broń
  • Zabezpieczone przedmioty
  • Zabezpieczona amunicja
  • ule
Powrót na górę strony