Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jordanowscy policjanci zatrzymali oszustów na tzw. lawetę

Data publikacji 13.02.2016

Policjanci z Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na przełomie stycznia i lutego br. na terenie Jordanowszczyzny wyłudzili od kilku osób pieniądze w kwotach 100 lub 50 zł na tzw. lawetę. Pukając do wytypowanych wcześniej domów opowiadali, że byli uczestnikami wypadku drogowego bądź kolizji i pod pretekstem uregulowania kosztów holowania wyłudzali od ludzi pieniądze.

Jak wynika z ustaleń, mężczyźni oszukali w ten sposób mieszkańców w miejscowościach: Jordanów, Naprawa, Krzczonów oraz Łętownia.

Zatyrzymani są mieszkańcami Jordanowa, mają 34 i 25 lat. Już wcześniej byli karani za przestępstwa przeciwko mieniu. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Za oszustwo zatrzymanym grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Policjanci prowadzący sprawę proszą o zgłaszanie się osób, które w miesiącach styczeń i luty 2016 r. w podobny sposób „wspomogły” finansowo dwóch mężczyzn, a nawet nie są świadome tego, że padły ofiarą oszustów. Osoby te proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Jordanowie, tel.: (18) 267 55 07 bądź pod nr alarmowym 997.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony