Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci ściągnęli desperata z kładki nad Drwęcą

Data publikacji 13.02.2016

Brodniccy policjanci ściągnęli wczoraj 27-letniego brodniczanina z kładki nad Drwęcą. Zrozpaczony mężczyzna stał za barierą ochronną kładki nad rzeką, w Parku Jana Pawła II w Brodnicy i chciał skoczyć. Zdesperowany 27-latek trafił pod opiekę lekarzy.

Wczoraj (12.02.br.) kilkanaście minut po 13.00 brodnicki dyżurny policji został poinformowany przez operatora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Bydgoszczy, na temat zgłoszenia otrzymanego od mieszkanki Brodnicy. Mąż kobiety miał wyjść z domu, udać się nad rzekę i popełnić samobójstwo.

W okolice mostów w mieście natychmiast wysłano policyjne patrole,a także powiadomiono straż pożarną. W tym samym momencie do komendy wbiegł mężczyzna z informacją, że w Parku Jana Pawła II na kładce nad Drwęcą, za barierką ochronną, stoi zrozpaczony mężczyzna i prawdopodobnie chce skoczyć.

Trzech funkcjonariuszy: sierż.szt. Piotr Przybyłowski, sierż.szt. Arkadiusz Sempołowski i sierż. Patryk Cichowski dotarli na miejsce jako pierwsi. Szybkim i zdecydowanym działaniem przytrzymali krzyczącego mężczyznę i przeciągnęli go przez barierkę na kładkę. Na miejsce przyjechała załoga pogotowia, która zajęła się desperatem.

Dzięki zdecydowanemu i szybkiemu działaniu funkcjonariuszy oraz przypadkowego świadka, który wskazał miejsce, gdzie znajduje się 26-latek, nie doszło do tragedii.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony