Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu

Data publikacji 14.02.2016

Iławscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca Lubawy. Mężczyzna w swoim domu i garażu posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu, maszynkę do cięcia liści tytoniu oraz zgrzewarkę elektryczne do folii. Straty Skarbu Państwa szacuje się na ponad 80 tysięcy złotych. Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Iławscy policjanci z wydziału kryminalnego ustalili, że jeden z mieszkańców Lubawy może posiadać znaczną ilość liści tytoniu, z których wytwarza krajankę. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce, gdzie potwierdzili informację.

Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli blisko 200 kg nielegalnego tytoniu  oraz  maszynkę do cięcia liści tytoniu i zgrzewarkę elektryczne do folii. Poporcjowany tytoń oraz wszystkie zabezpieczone przedmioty schowane były w mieszkaniu oraz garażu mężczyzny. 44-latek w ten sposób chciał oszukać Skarb Państwa na kwotę ponad 80 tys. zł. 44-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Mieszkaniec Lubawy usłyszał zarzut. Wszystkie nielegalne produkty tytoniowe zostały zabezpieczone przez policjantów.

Za to przestępstwo grozi kara grzywny łącznie z karą pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

KWP w Olsztynie / ig

  • 44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu #3
  • 44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu #1
  • 44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu #2

Film 44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 44-latek posiadał blisko 200 kg nielegalnego tytoniu (format flv - rozmiar 2.85 MB)

Powrót na górę strony