Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszowali dokumenty i wyłudzali sprzęt rtv

W ręce policjantów z Tomaszowa Mazowieckiego wpadła trójka oszustów, którzy na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu wyłudzali ze sklepów sprzęt rtv. Policjanci szacują, że mogli w ten sposób oszukać nawet kilkanaście placówek. Sprawdzają teraz, na jakie straty narazili właścicieli sklepów młodzi przestępcy.

Dochodziła godzina 14, gdy policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego zostali wezwani do jednego ze sklepów przy ulicy Warszawskiej. Policję zawiadomił jeden z pracowników. Na miejscu okazało się, że jeden z klientów chciał kupić na raty sprzęt komputerowy i telefon. Podejrzenia pracowników sklepu wzbudziło zaświadczenie o zatrudnieniu. Przypuszczali, że jest sfałszowane.

Policjanci natychmiast zaczęli sprawdzać te informacje. Jak ustalili, dokument podrobił znajomy niedoszłego kredytobiorcy. Towarzyszył on mu nawet podczas zakupów, ale uciekł na widok nadjeżdżającego patrolu. Mundurowi szybko wpadli na jego trop. W mieszkaniu zastali 25-letnią żonę fałszerza. Okazało się, że ona także uczestniczyła w całym procederze. Posługując się sfałszowanym dokumentem kupiła na raty telefon komórkowy, zestaw komputerowy oraz kino domowe o wartości około 4.150 złotych. „Komórka” jeszcze w tym samym dniu trafiła do jednego z lombardów. Pozostałe przedmioty policjanci zabezpieczyli podczas przeszukania.

Kryminalni zatrzymali też niedoszłego kredytobiorcę. W jego mieszkaniu znaleźli dokumenty z których wynika, że co najmniej 16 razy wyłudzał on różne towary na podstawie sfałszowanych zaświadczeń o zatrudnieniu. Policjanci sprawdzają teraz, w ilu sklepach oszuści wyłudzili jeszcze sprzęt rtv i na jakie straty narazili przedsiębiorców.

Powrót na górę strony