Kolejny sukces biegowy policjantki z KWP w Radomiu

Data publikacji 15.02.2016

Na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbył się w minioną sobotę VII Półmaraton Komandosa o Puchar Rektora-Komendanta WAT. Lista startowa obejmowała ponad 250 osób - głównie przedstawicieli służb mundurowych: wojska, Policji, BOR, SW czy też Straży Pożarnej. W rywalizacji wśród kobiet szóste miejsce zajęła sierż. szt. Karina Kubara-Grabska z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu.

Dodatkowym utrudnieniem Półmaratonu Komandosa jest to, że uczestnicy muszą trasę pokonać w mundurze, wojskowych butach oraz z 10-kilogramowym plecakiem na całej trasie, która wynosi 21,095 km. Leśne dukty i strome podbiegi to „tylko” dodatkowa atrakcja trasy wiodącej przez wojskowy poligon, którą każdy uczestnik musiał pokonać czterokrotnie.

Ciężki plecak oraz zimowa aura nie odstraszyły sierż. szt. Kariny Kubara-Grabskiej z Wydziału Konwojowego KWP zs. w Radomiu, która w rywalizacji wśród kobiet zajęła szóste miejsce z czasem 2:21:09 (poprawiając zeszłoroczny czas o 30 min). Jako pierwszy linię mety pokonał plut. Artur Pelo z 7. Brygady Obrony Wybrzeża ze Słupska.

Jednym z celów biegu jest popularyzacja wśród służb mundurowych biegów ekstremalnych jako dyscyplin o znaczeniu utylitarnym oraz umożliwienie funkcjonariuszom i żołnierzom - sportowcom zaprezentowania poziomu wyszkolenia, co niewątpliwie ma miejsce ponieważ biegi tego typu cieszą się coraz większą popularnością.

Naszej koleżance gratulujemy kolejnego sukcesu biegowego.