Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali życie 27-latka

Data publikacji 15.02.2016

Powiadomieni o próbie samobójczej policjanci z Prudnika uratowali życie mężczyźnie. Mundurowi już po kilku minutach zjawili się w domu 27-latka i w ostatniej chwili udzielili mu pomocy. Dzięki ich szybkiej reakcji udało się udaremnić próbę odebrania sobie życia. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy pogotowia ratunkowego.

W ubiegłym tygodniu w nocy dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Prudniku został zaalarmowany przez mieszkankę powiatu o tym, że jej partner próbuje popełnić samobójstwo.

Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, zgłaszająca powiedziała im, że mężczyzna zamknął się na strychu budynku i prawdopodobnie tam będzie chciał targnąć się na swoje życie. Jak się okazało, pomoc ze strony mundurowych przyszła w samą porę.

Policjanci natychmiast pobiegli na poddasze i wyważyli zatarasowane od wewnątrz drzwi. Gdy weszli do środka zauważyli wiszącego mężczyznę. Funkcjonariusze odcięli sznur i zaczęli udzielać mu pierwszej pomocy. Po chwili 27-latek odzyskał oddech i świadomość. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe.

(KWP w Opolu / ak)

Powrót na górę strony