Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibice odpowiedzą za pobicie

Data publikacji 13.12.2007

Policjanci z referatu do spraw rozpoznania środowisk pseudokibiców sekcji kryminalnej w Łodzi zatrzymali czerech sprawców pobicia. Mężczyźni w wieku od 15 do 23 lat napadli na 27-letniego mieszkańca Łodzi po jednym z meczów piłkarskich. Zaatakowali go gdyż przypuszczali, że jest zwolennikiem konkurencyjnej drużyny. Za pobicie grozi im do 5 lat więzienia.

Pod koniec listopada 27-letni mieszkaniec Łodzi wracał wieczorem do domu. Nagle na osiedlu Widzew zaatakowało go 4 mężczyzn. Sprawcy przewrócili go na ziemię, po czym zaczęli bić i kopać. Z okrzyków, jakie towarzyszyły napadowi, można było wywnioskować, że są pseudokibicami jednej z drużyn piłkarskich.

Wyjaśnieniem tej sprawy zajęli się policjanci z referatu do spraw rozpoznania środowisk pseudokibiców sekcji kryminalnej z Łodzi. Doskonała znajomość tego środowiska, a także skrupulatna analiza zebranych materiałów pozwoliły na wytypowanie sprawców napadu. Okazało się, że 27-latka zaatakowało czterech mieszkańców Łodzi w wieku od 15 do 23 lat. Wszyscy zostali zatrzymani. Przyznali, że po meczu jednego z łódzkich klubów sportowych wpadli na pomysł, by doprowadzić do konfrontacji z kibicami przeciwnej drużyny. Pojechali więc na osiedle Widzew. W pewnym momencie zauważyli idącego ulicą młodego mężczyznę. To wystarczyło. Uznali go za przeciwnika i dotkliwie pobili.

Sprawcy nie byli dotąd notowani. Teraz odpowiedzą za pobicie za co grozi im do 5 lat więzienia. Policjanci sprawdzają czy zatrzymani chuligani nie są sprawcami innych tego typu przestępstw.

Powrót na górę strony