Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nagrodzeni za uratowanie życia

Data publikacji 15.02.2016

Komendant Powiatowy Policji w Lubinie nagrodził policjantów ze Ścinawy za uratowanie życia 69-letniej kobiecie. Pomimo wielu trudności w dotarciu do potrzebującej, ani przez chwilę funkcjonariusze nie zawahali się, by pospieszyć z pomocą. Insp. Tomasz Gołaski docenił profesjonalizm oraz wysokie zaangażowanie policjantów.

To była niecodzienna interwencja policjantów z Komisariatu Policji w Ścinawie. Podczas ratowania życia 69 – letniej kobiecie sierż. Krzysztof Zając i sierż. Marcin Steciuk wykazali się dużą wiedzą, profesjonalizmem oraz zaangażowaniem. Ani przez chwilę nie wahali się, aby nieść pomoc potrzebującej tym bardziej, że liczyła się każda sekunda. Kolejne trafne decyzje przez nich podejmowane z całą pewnością przyczyniły się do szczęśliwego zakończenia akcji ratunkowej.

Taka postawa policjantów nie mogła zostać niezauważona przez insp. Tomasza Gołaskiego - Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie, który podczas odprawy z kadrą kierowniczą nagrodził funkcjonariuszy za właściwą postawę godną naśladowania.

Przypominjmy:
Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lubinie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 69-letniej kobiety. Policjanci pełniący w tym czasie służbę patrolową udali się do jednej z miejscowości w gminie Ścinawa, gdzie według zgłoszenia zaginęła starsza kobieta.

Mąż zaginionej, niezwłocznie poinformował policjantów, że zostawił żonę przy polnej drodze, ponieważ zasłabła na polu, a on udał się do domu, aby wezwać pomoc, gdyż nie miał ze sobą telefonu. Gdy wrócił na miejsce, gdzie zostawił małżonkę, jej już tam nie było. Pomyślał, że żona poczuła się lepiej i wróciła do domu. Postanowił ponownie udać się do miejsca zamieszkania, niestety i tam żony nie było. Przeszukał wszystkie możliwe drogi, którymi mogła poruszać się kobieta, lecz nie udało mu się jej odnaleźć. Wtedy postanowił zawiadomić Policję.

Funkcjonariusze obecni na miejscu rozpoczęli sprawdzanie terenu. Około 200 metrów od miejsca wskazanego przez męża zaginionej, udało się odnaleźć kobietę. Była nieprzytomna, bez funkcji życiowych. Rozpoczęto reanimację oraz wezwano na miejsce pogotowie ratunkowe. Nim na miejsce dotarła karetka pogotowia, reanimowanej przez funkcjonariuszy kobiecie udało się przywrócić oddech. Niestety z powodu wyziębienia organizmu, 69-latka co chwilę traciła przytomność.

Dojeżdżająca na miejsce karetka pogotowia wraz z personelem medycznym ugrzęzła na drodze polnej, dlatego jeden z funkcjonariuszy dowiózł radiowozem na miejsce lekarza wraz z sanitariuszem. Po przebadaniu kobiety lekarz stwierdził, że musi ona zostać przetransportowana do szpitala, ponieważ znajduje się w stanie krytycznym.

Funkcjonariusze w asyście lekarza przewieźli radiowozem nieprzytomną kobietę do karetki. W tym czasie udało się wyciągnąć pojazd pogotowia ratunkowego. Wyziębiona kobieta została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

  • Policjanci nagrodzeni za uratowanie życia
  • Policjanci nagrodzeni za uratowanie życia
  • Policjanci nagrodzeni za uratowanie życia
Powrót na górę strony