Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczony 1 kg narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo

Data publikacji 15.02.2016

Świętokrzyscy policjanci zabezpieczyli 1 kg amfetaminy oraz udaremnili oszustwo na kilka milionów złotych. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 5 mężczyzn, którzy teraz będą tłumaczyć się ze swojego postępowania przed sądem.

Funkcjonariusze najpierw zatrzymali 32-latka, który w swoim aucie przewoził narkotyki. Następnie w toku wykonywania czynności ustalili dwóch mężczyzn, od których je nabył, a którzy wraz z dwoma kolejnymi usiłowali dokonać oszustwa na kilka milionów złotych. 

Cała sprawa swój początek miała dwa tygodnie temu. Wtedy to, w niedzielne popołudnie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach zatrzymali 32-letniego mieszkańca województwa małopolskiego, który w swoim samochodzie przewoził blisko kilogram amfetaminy. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości substancji zakazanych grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Jednak zatrzymanie mężczyzny to nie był koniec pracy policjantów w tej sprawie. Funkcjonariusze ustalili bowiem dwóch innych mężczyzn, od których 32-latek nabył amfetaminę. Jak się okazało, zamieszani oni byli nie tylko w nielegalny proceder narkotykowy ale także w próbę oszustwa.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 41-latek oraz 39-latek wraz z 43- i 35- latkiem usiłowali oszukać 40-letniego mężczyznę, sprzedając mu kamienicę w centrum Kielc, której nie byli właścicielami. W tym celu jeden z nich spotkał się dwukrotnie z 40-latkiem. Podczas transakcji, które ostatecznie nie doszły do skutku posługiwał się m.in. podrobionymi dokumentami.

Funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową, Wydziału Kryminalnego oraz Sekcji Antyterrorystycznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach w miniony piątek (12.02.2016 r.), w różnych miejscach na terenie miasta, zaraz po drugim spotkaniu zatrzymali 41-latka oraz 39-latka. Kolejne zatrzymanie 43-latka zamieszanego w sprawę oszustwa, miało miejsce tego samego dnia wieczorem. Wtedy to wraz z policjantami z kieleckiej drogówki zatrzymano również 35-latka.

Wszyscy ze swojego postępowania tłumaczyli się już przed prokuratorem Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód, która w tej sprawie prowadzi śledztwo. Wobec trzech z nich sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Wobec 35-latka zastosowano m.in. dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

Zatrzymani za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Kielcach / ak)

  • Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo #4
  • Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo #3
  • Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo #1
  • Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo #2

Film Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo

Pobierz plik Zabezpieczony kilogram narkotyków i udaremnione kilkumilionowe oszustwo (format mp4 - rozmiar 2.91 MB)

Powrót na górę strony