Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pościg, pieniądze i papierosy

Data publikacji 13.12.2007

26-letni kierowca fiata Doblo uciekając przed policjantami wyrzucił przez okno kopertę, w której znajdowało się blisko 50 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli także 8300 paczek papierosów pochodzących z przemytu, które 26-latek przewoził w samochodzie. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa szacowana jest na kwotę 40 tys. zł.

Dzisiaj rano policjanci z sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Chełmie pełnili służbę na trasie K- 12 w miejscowości Srebrzyszcze. W pewnym momencie funkcjonariusze zauważyli jadącego od strony Dorohuska fiata Doblo. Na widok policjantów siedzący za kierownicą fiata mężczyzna zawrócił. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Zbliżając się do jego samochodu zauważyli, iż kierowca przez uchyloną szybę wyrzuca kremowy pakunek. Nie zatrzymali się jednak, zmniejszając ciągle dystans do kierującego. Ten widząc, że nie uda mu się zgubić policjantów zatrzymał się. Za kierownicą auta siedział 26-letni mężczyzna. Doblo załadowany był papierosami. Po sprawdzeniu pojazdu okazało się, że jest w nim ponad 8 300 paczek papierosów różnych marek, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Uszczuplenie należnego podatku akcyzowego wynosi blisko 40 tys. zł. Policjanci zabezpieczyli również wyrzucony wcześniej pakunek. W reklamówce znajdowała się koperta, w której było blisko 50 tys.zł.

Papierosy trafiły do policyjnych magazynów. Mariuszowi S. za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskiej akcyzy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono 46 tysięcy złotych.

To kolejny ładunek papierosów bez akcyzy ujawniony w ostatnich dniach przez chełmskich policjantów. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci zabezpieczyli blisko 25 tys. paczek papierosów.

Powrót na górę strony