Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany

Data publikacji 16.02.2016

Koszalińscy kryminalni nie ustają w walce z przestępczością narkotykową. Tym razem efektem ich pracy są dwie zatrzymane osoby i zabezpieczone 5,5 kg marihuany. Za posiadanie narkotyków o łącznej wartości ponad 200 tys. zł odpowie 42-latek i jego o trzy lata młodszy wspólnik. Mężczyźni obecnie przebywają w policyjnym areszcie.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie rozpracowywali grupę od kilku miesięcy, zdobywając wiedzę o osobach zaangażowanych w przestępczy proceder. Wczoraj na ulicach miasta dokonali zatrzymania pierwszego ze sprawców zamieszanego w narkotykowy biznes. Jest nim 42-letni mieszkaniec powiatu białogardzkiego.

Z informacji jaką posiadali policjanci wynikało, że mężczyzna może mieć przy sobie znaczne ilości narkotyków. Te ustalenia potwierdziły się, a kryminalni znaleźli i zabezpieczyli przy nim ponad pół kilograma marihuany.

W trakcie dalszych i intensywnych czynności operacyjnych policjanci pojechali do miejsca zamieszkania drugiego z mężczyzn. Z wiedzy posiadanej przez kryminalnych wynikało, że 39-latek na terenie swojej posesji może mieć ukryte znaczne ilości narkotyków. W trakcie przeszukania domu i pomieszczeń gospodarczych, funkcjonariusze zabezpieczyli jeszcze prawie 5 kilogramów suszu. Narkotyki zapakowane były w specjalne worki strunowe, owinięte kilkoma warstwami taśmy.

Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. Zabezpieczony susz kryminalni poddali wstępnym badaniom potwierdzając, że jest to marihuana w łącznej ilości ponad 5,5 kilograma. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków sięga ponad 200 tys. złotych, a podzielone na porcje zwane "działkami" dałyby liczbę prawie 5,5 tys.

Policjanci gromadzą materiał dowodowy, wykonując czynności pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. Zatrzymanym mieszkańcom powiatu białogardzkiego za posiadanie znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ak)

  • Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany #1
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany #2
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany #3
  • Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany #4

Film Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Policjanci zabezpieczyli ponad 5,5 kg marihuany (format flv - rozmiar )

Powrót na górę strony