Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Gdy zaginie człowiek" - ćwiczenia policjantów

Data publikacji 16.02.2016

Szybkie i skuteczne odnalezienie człowieka zaginionego w przypadku trudnych warunków terenowych to założenie ćwiczeń poszukiwawczo-ratowniczych, jakie odbyły się w Kalwarii Pacławskiej. Policjanci, strażacy i ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża z Przemyśla doskonalili umiejętność współdziałania i wykorzystania sprzętu wspierającego akcję poszukiwawczą.

W sobotę (13.02.2016 r.) w zalesionych terenach Kalwarii Pacławskiej odbyły się działania ćwiczebne z zakresu poszukiwań osób zaginionych. Ich organizatorem była Grupa Ratownictwa Polskiego Czewonego Krzyża w Przemyślu, która przygotowała je w ramach wojewódzkiej Formacji Obrony Cywilnej.

Do ćwiczeń przystąpili funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz sami ratownicy, którzy mieli za zadanie skoordynować swoje działania w sposób umożliwiający skuteczne odnalezienie osób zaginionych. Według założenia, ich manekiny zostały rozmieszczone przez organizatorów w kilku wyznaczonych sektorach.

Teren działań poszukiwawczych był bardzo trudny - gęsty las na wzgórzu, mnóstwo miejsc niedostępnych. Warunki niesprzyjające działaniom okazały się czynnikiem mobilizującym grupy ratowniczo-poszukiwawcze i wszyscy zaginieni zostali odnalezieni, a następnie bezpiecznie przekazani pod opiekę ratowników medycznych.

Celem tych ćwiczeń była m.in.: nauka współdziałania między różnymi grupami poszukiwawczo-ratowniczymi, a także podnoszenie umiejętności w zakresie realizacji różnych taktyk poszukiwań i obsługi urządzeń do nawigacji satelitarnej GPS.

(KWP w Rzeszowie / ak)

  • „Gdy zaginie człowiek" - ćwiczenia policjantów #4
  • „Gdy zaginie człowiek" - ćwiczenia policjantów #3
  • „Gdy zaginie człowiek" - ćwiczenia policjantów #2
  • „Gdy zaginie człowiek" - ćwiczenia policjantów #1
Powrót na górę strony