Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijani rodzice nie wiedzieli, co dzieje się z ich 13-letnią córką

Data publikacji 16.02.2016

Kilkudziesięciu lipnowskich policjantów w patrolach pieszych i zmotoryzowanych poszukiwało 13-latki, która wczoraj na noc nie wróciła do domu. Funkcjonariusze odnaleźli dziewczynkę nocującą u swojej koleżanki. Jak się okazało, zdesperowana nastolatka nie chciała przebywać w towarzystwie pijanych rodziców.

Wczoraj (15.02.2016 r.) ok. 23:00 dyżurny lipnowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 13-latki. Ze wstępnej relacji zawiadamiającej o tym matki dziewczynki wynikało, że córka wyszła z domu ok. 17:00, w towarzystwie swojej koleżanki i od tej pory nie ma z nią żadnego kontaktu, a do tego jej telefon komórkowy jest nieaktywny.

Funkcjonariusze, którzy natychmiast pojechali do miejsca zamieszkania zgłaszającej, nie mieli wątpliwości, że kobieta jest pod wpływem alkoholu. Potwierdziło to badanie stanu trzeźwości, które wykazało w organizmie 43-latki blisko 2,5 promila alkoholu. Pijana matka nie wiedziała, gdzie mieszka koleżanka córki, ani nie znała bliższych danych jej znajomych. W jeszcze gorszym stanie był ojciec poszukiwanej nastolatki. Funkcjonariusze nie mogli nawiązać z mężczyzną kontaktu.

Wiadomość o zaginięciu dziewczynki była powodem do ogłoszenia alarmu dla policjantów lipnowskiej jednostki, którzy natychmiast stawili się do działań. Kilkudziesięciu funkcjonariuszy w patrolach pieszych i zmotoryzowanych, w towarzystwie psa, wyspecjalizowanego do poszukiwania osób, sprawdzało m.in. ustronne miejsca, placówki służby zdrowia, rejony lokali, dworców. Rozpytywano osoby, sprawdzano adresy i miejsca w którw dziewczynka mogła się udać.

Kilkanaście minut po 1:00 w nocy policjanci odnaleźli poszukiwaną w miejscu zamieszkania jej koleżanki, u której spała. Ze wstępnej rozmowy z 13-latką wynikało, że nocowała u swojej przyjaciółki, ponieważ miała dość przebywania w towarzystwie pijanych rodziców.

Wkrótce materiały w tej sprawie zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który rozpatrzy sytuację tej rodziny i zadecyduje o jej dalszym losie.

(KWP w Bydgoszczy / ak)

Powrót na górę strony