Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali przed wychłodzeniem zaginionego mężczyznę

Data publikacji 16.02.2016

Dzisiaj rano andrychowscy policjanci dzięki szybkiej i skutecznej akcji poszukiwawczej uratowali przed śmiercią 78-letniego mieszkańca gminy Andrychów. Starszy mężczyzna miał problemy ze zdrowiem i sam opuścił mieszkanie. Po godzinach nieobecności rodzina zawiadomiła policję o jego długiej nieobecności, wtedy rozpoczęły się poszukiwania zaginionego.

O zaginięciu 78-letniego mieszkańca gm. Andrychów powiadomiła Policję rodzina zaniepokojona tym, że schorowany ojciec w godzinach wczesno rannych wyszedł przez okno i oddalił się z miejsca zamieszkania.

uwagi na charakter i stan zdrowia zaginionego oficer dyżurny postawił na nogi policjantów będących w służbie, jak również służby ratownicze straży pożarnej, funkcjonariuszy oraz przewodników psów tropiących. Funkcjonariusze już wkrótce po zgłoszeniu odnaleźli błąkającego się mężczyznę.

Odnaleziony 78-latek po kilkudziesięciu minutach spędzonych w niskiej temperaturze, był już znacznie wyziębiony. Policjanci zabezpieczyli go przed dalszym wychłodzeniem, a następnie przekazali pod opiekę ratowników medycznych.

(KWP w Krakowie / ak)

Powrót na górę strony