Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni posiadali ponad pół tysiąca sztuk amunicji

Data publikacji 17.02.2016

Policjanci z referatu ds. prewencji kryminalnej i nieletnich z pierwszego krakowskiego komisariatu zatrzymali cztery nieletnie osoby, poszukiwane przez zakłady opiekuńcze. W mieszkaniu, w którym przebywali poszukiwani, policjanci zabezpieczyli kilkaset sztuk amunicji śrutowej.

Policjanci z pierwszego komisariatu policji w Krakowie, zajmujący się prewencją kryminalną w sprawach nieletnich, przeprowadzili realizację zatrzymania czterech nieletnich osób, które zbiegły z zakładów opiekuńczych. Wytypowanie miejsca, w którym ukrywali się poszukiwani było możliwe dzięki bardzo dobremu rozpoznaniu w nadzorowanym środowisku. Pozyskana informacja okazała się w stu procentach trafna.

Policjanci zatrzymali cztery osoby. Dwie dziewczyny i dwóch chłopców - wszyscy w wieku 15 lat. To jednak nie wszystko. Podczas realizacji, funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli pół tysiąca sztuk amunicji śrutowej, która miała służyć do strzelania „dla zabawy”.

Poszukiwani już trafili do właściwych zakładów opiekuńczych. Niebawem ich sprawą zajmie się sąd rodzinny. Policjanci wciąż badają, skąd nieletni wzięli takie ilości amunicji. 

(KWP w Krakowie / ms)

Film Nieletni posiadali ponad pół tysiąca sztuk amunicji

Pobierz plik Nieletni posiadali ponad pół tysiąca sztuk amunicji (format mp4 - rozmiar 2.68 MB)

Powrót na górę strony