Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Udaremniony przemyt tabletek ekstazy

Policjanci z rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego udaremnili przemyt narkotyków na Ukrainę. Zatrzymali samochód, w którym było blisko 5 tysięcy tabletek ekstazy. Narkotyki ukryte były w kole zapasowym. Ich czarnorynkowa wartość przekracza 50 tysięcy złotych. Do aresztu trafiły 4 osoby. Policjanci sprawdzają teraz, jaki był ich udział w tym przestępczym procederze.

Nad tą sprawą policjanci z rzeszowskiego CBŚ pracowali od kilku tygodni. Z ich ustaleń operacyjnych wynikało, że przez przejście graniczne w Medyce będzie przewożony transport tabletek ekstazy. Funkcjonariusze wiedzieli, że przemytnicy będą jechać oplem vectra. Wytypowane auto pojawiło się na granicy dziś w nocy. Funkcjonariusze Straży Granicznej przystąpili do kontroli. Jak się okazało, w kole zapasowym opla ukryte były narkotyki. Policjanci zatrzymali cztery osoby, które podróżowały autem - troje mieszkańców Gliwic i obywatela Ukrainy. Zabezpieczyli blisko 5 tysięcy tabletek ekstazy. Jak szacują, ich czarnorynkowa wartość przekracza 50 tysięcy złotych.

Obecnie trwają przesłuchania zatrzymanych osób. Śledczy ustalają, kto zamieszany był w ten przestępczy proceder. Badają również, gdzie narkotyki miały trafić.

Powrót na górę strony