Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Kluczborka uratowali niedoszłego samobójcę

Data publikacji 17.02.2016

Szybka reakcja kluczborskich policjantów doprowadziła do uratowania życia mężczyźnie, który próbował popełnić samobójstwo. Sierż. Rafał Wypasek i sierż. Maciej Łuszczyński dotarli na czas do 30-latka. Interweniujący policjanci odebrali mu nóż, którym wcześniej się ranił.

16 lutego tuż przed godziną 7:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, otrzymał od dyspozytora pogotowia ratunkowego, informację o mężczyźnie chcącym popełnić samobójstwo.

Oficer dyżurny telefonicznie skontaktował się z mężczyzną i ustalił m.in. rejon, w którym miał znajdować się 30-latek. Na miejsce skierował też policyjny patrol. Jednocześnie nadal podtrzymywał z nim rozmowę telefoniczną.

Po kilku minutach od zgłoszenia, funkcjonariusze dotarli nad zalew pod Kluczborkiem. Na plaży zauważyli mężczyznę trzymającego w ręku nóż. 30-latek miał już ranę w okolicy klatki piersiowej. Policjanci natychmiast odebrali mu nóż i udzielili pierwszej pomocy. Monitorując jego stan zdrowia, mundurowi oczekiwali na przyjazd pogotowia ratunkowego. Załoga karetki zabrała 30-latka do szpitala.

KWP w Opolu / ig

Powrót na górę strony