Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu

Data publikacji 17.02.2016

Policjanci z wydziału kryminalnego bielskiej komendy, wspólnie z pracownikami ochrony, zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w centrum handlowym. 36-latek usłyszy dziś zarzuty. Grozi mu do 8 lat więzienia. Sędzia może również zdecydować, że z własnej kieszeni będzie musiał pokryć koszty akcji ratunkowej, sięgające wielu tysięcy złotych.

Wczoraj tuż przed 18.00 sprawca zadzwonił na telefon centrum powiadamiania ratunkowego informując, że w bielskim lokalu handlowym jest bomba, która za moment wybuchnie. Na miejsce natychmiast skierowano patrole policyjne wraz z pirotechnikiem. Policjanci zabezpieczyli budynek i pobliskie ulice. Po sprawdzeniu obiektu przez policyjnego pirotechnika okazało się, że był to fałszywy alarm. Na miejscu nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych.

W tym samym czasie policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy alarmu. Ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 36-letni bielszczanin. Chwilę później, pracownicy ochrony centrum handlowego wspólnie z kryminalnymi zatrzymali mężczyznę. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik ponad 2 promili alkoholu. Sprawca nie spodziewał się tak szybkiego zatrzymania. Trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za wywołanie fałszywego alarmu grozi mu do 8 lat więzienia. Decyzję o jego dalszym losie podejmie prokurator i sąd.

Sprawcy przestępstw nie mogą czuć się bezkarni. Policja dysponuje coraz nowszymi metodami ich wykrywania. Również ustalenie autorów fałszywych alarmów bombowych jest tylko kwestią czasu. Oprócz odpowiedzialności karnej, podejrzani o takie przestępstwa mogą zostać obciążeni sporymi kosztami akcji wszystkich służb ratunkowych. Dlatego też przestrzegamy przed podobnymi zachowaniami, które mogą mieć bardzo poważne następstwa.

(KWP w Katowicach / ms)

Film Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu

Pobierz plik Zatrzymany za wywołanie fałszywego alarmu (format mp4 - rozmiar 10.01 MB)

Powrót na górę strony