Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana nielegalna wytwórnia alkoholu

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego w Krakowie wraz z funkcjonariuszami karpackiego Oddziału Straży Granicznej wykryli w Małopolsce nielegalnie działającą wytwórnię alkoholu. Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy zajmowali się produkcją i dystrybucją alkoholu.

W trakcie śledztwa ustalono, że całe przedsięwzięcie zorganizował jeden z mieszkańców Nowego Sącza, który w jednej pobliskich miejscowości miał swoje gospodarstwo.
W czasie policyjnej akcji w pomieszczeniach gospodarczych znaleziono 50 tys. litrów zacieru, duże ilości butelek, nakrętek, oraz etykiet.

Zaskoczeniem było ustawienie w tych pomieszczeniach aż 6 linii produkcyjnych. Świadczy to o bardzo dużej skali produkcji i jednocześnie o zarobkach osiąganych przez organizatorów.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty nielegalnej produkcji alkoholu oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci prowadzący śledztwo przypuszczają, że nielegalnie produkowany alkohol był rozprowadzany w całej Polsce Południowej.

Powrót na górę strony