Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad kilogram narkotyków nie trafi do sprzedaży

Małopolscy policjanci przejęli ponad kilogram amfetaminy, haszysz oraz marihuanę, a także zabezpieczyli pieniądze z działalności przestępczej. W sprawie zatrzymano 5 osób.

Policjanci  Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej Policji  w Limanowej, realizując własne materiały operacyjne, dokonali zatrzymania pięciu mężczyzn w wieku 22-33 lat, przy których zabezpieczono ponad 1 kilogram amfetaminy o czarnorynkowej wartości ok. 50 tys. zł., haszysz oraz marihuanę .

Podczas przeszukania ujawniono i zabezpieczono woreczki z zapięciem strunowym, służące do porcjowania narkotyków, wagę elektroniczną, młynek do rozdrabniania suszu roślinnego, lufkę do palenia narkotyków. Dowody te mogą wskazywać na to, że osoby podejrzane są zamieszane w handel narkotykami.

Przy zatrzymanych zabezpieczono znaczną kwotę pieniędzy, pochodzących z działalności przestępczej. Biorąc pod uwagę różną wagę działek dilerskich występujących na nielegalnym rynku, do odbiorców nie trafiło od 2000 do 3200 działek narkotyków.

Wobec jednego z zatrzymanych mężczyzn Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych Prokurator Rejonowy w Limanowej zastosował środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

(KWP w Krakowie / ms)

  • zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone narkotyki i pieniądze
  • zabezpieczone przedmioty
Powrót na górę strony