Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymanie za czynną napaść na policjantów i usiłowanie kradzieży

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 36-letniego Szymona T. Mężczyzna podejrzewany jest o czynną napaść na funkcjonariusza i usiłowanie kradzieży z włamaniem samochodu. Policjanci podjęli pościg za sprawcami, którzy próbowali ukraść mazdę. Mężczyźni zaatakowali mundurowych. Jeden z nich uciekał samochodem, próbując rozjechać policjanta. Funkcjonariuszka oddała strzały w kierunku pojazdu. Samochód został odnaleziony i zabezpieczony, aktualnie trwają poszukiwania drugiego z mężczyzn.

Wczoraj około 18.00 na numer alarmowy zatelefonowała kobieta, która poinformowała, że w zaparkowanej na chodniku maździe siedzi dwóch mężczyzn, którzy prawdopodobnie próbują ukraść auto.

Na miejsce natychmiast skierowano policjantów. Pierwsi pojawili się funkcjonariusze wydziału do walki z przestępczością samochodową i narkotykową. Policjanci błyskawicznie podjęli interwencję. Kiedy mężczyźni zorientowali się i dowiedzieli, że mają do czynienia z funkcjonariuszami Policji zaatakowali ich i próbowali uciekać. Jeden z nich został obezwładniony i zatrzymany. Drugi po ataku na funkcjonariuszkę uciekł, wsiadł do citroena i odjeżdżając, próbował rozjechać policjanta. Wówczas oddane zostały strzały w kierunku samochodu. Podjęto pościg. Citroen został odnaleziony niedługo później na jednej z ulic Wawra. Pojazd poddano oględzinom i zabezpieczono. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców.

36-letni Szymon T. trafił do policyjnej celi. Dziś śledczy przeprowadzą niezbędne czynności operacyjne i procesowe, zgromadzą materiał dowodowy i w dalszej kolejności doprowadzą zatrzymanego do prokuratury, gdzie zostaną podjęte decyzje w sprawie dalszych losów mężczyzny.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony