Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za płatną protekcję i łapówki za rzekome załatwienie pracy w Policji

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci z Krakowa zatrzymali 50-latka, podejrzanego o płatną protekcję i łapówki za obietnicę załatwienia pracy w Policji. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Policjanci Referatu do walki z Korupcją Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, dzięki wytężonym i zintensyfikowanym działaniom operacyjno-śledczym oraz współpracy z prokuratorem, nadzorującym prowadzone czynności z ramienia Prokuratury Rejonowej Kraków Prądnik Biały,  zatrzymali pięćdziesięcioletniego mieszkańca Krakowa, który powołując się na wpływy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie i wprowadzeniu w błąd kilku mieszkańców Krakowa, podjął się pośrednictwa w załatwieniu zatrudnienia w Policji w zamian za korzyść majątkową  - 3 tysiące zł oraz kilku butelek markowego, drogiego koniaku.

W trakcie realizacji policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy, który pozwolił dodatkowo na przedstawienie zatrzymanemu zarzutu oszustwa na szkodę wymienionych osób, polegającego na wprowadzeniu ich w błąd co do znajomości z syndykiem masy upadłościowej jednej ze spółek z terenu Katowic i możliwości załatwienia zakupu mieszkania w Krakowie oraz samochodu o łącznej wartości 100 000 zł, a następnie przyjęciu 80 000 zł na poczet zaliczki do rzekomego syndyka.

Wobec podejrzanego sąd zastosował tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące z możliwością zamiany środka zapobiegawczego na poręczenie majątkowe w wysokości 35 000 zł. Podejrzany krakowianin został osadzony w areszcie śledczym w Krakowie. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Odpowie za płatną protekcję i łapówki za rzekome załatwienie pracy w Policji

Pobierz plik Odpowie za płatną protekcję i łapówki za rzekome załatwienie pracy w Policji (format mp4 - rozmiar 9.63 MB)

Powrót na górę strony