Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Błonia uratowali z pożaru małżeństwo

Data publikacji 18.02.2016

Wczoraj około 13.00 do komisariatu w Błoniu wbiegł mężczyzna i poinformował, że z jednego z mieszkań pobliskiego bloku wydobywa się dym. Na miejsce natychmiast pobiegli dzielnicowi, a dyżurny zaalarmował pozostałe służby ratunkowe. Policjanci w mieszkaniu zastali małżeństwo, któremu pomogli wyjść z pomieszczenia. Policjanci wraz z poszkodowanymi z objawami zatrucia tlenkiem węgla zostali przewiezieni do szpitala.

Około 13.00 do komisariatu w Błoniu wbiegł mężczyzna i poinformował dyżurnego o pożarze. W pobliskim bloku z jednego z mieszkań zauważył wydobywający się dym. Najpierw świadek sam próbował dostać się do środka, ale gdy to mu się nie udało, po pomoc udał się do policjantów. Dyżurny o zdarzeniu od razu poinformował straż pożarną i pogotowie.

W tym czasie dwaj dzielnicowi nie tracąc czasu pobiegli na miejsce pożaru. Już na klatce schodowej funkcjonariusze zauważyli duże zadymienie. Pomimo tego weszli do mieszkania, gdzie znajdowało się małżeństwo. Policjanci natychmiast wyprowadzili poszkodowanych na zewnątrz budynku. W tym czasie na miejsce dojechały już służby ratunkowe. Decyzją lekarza, policjanci wraz z pokrzywdzonymi z objawami zatrucia tlenkiem węgla przewiezieni zostali do szpitala. Po udzielonej pomocy zostali wypisani.

Tylko dzięki błyskawicznej reakcji świadka oraz policjantów, którzy nie zważając na swoje bezpieczeństwo udzielili pomocy małżeństwu, nie doszło do tragedii.

(KSP / ms)

Powrót na górę strony