Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3800 porcji marihuany nie trafi na rynek

Data publikacji 18.02.2016

Za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem mężczyzna, zatrzymany przez lubińskich policjantów. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, z której można byłoby przygotować ponad 3800 porcji handlowych tego środka odurzającego. Zatrzymany został już tymczasowo aresztowany.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego lubińskiej komendy w wyniku przeprowadzonych czynności operacyjnych ustalili i zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o posiadanie narkotyków. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze przechwycili marihuanę, z której można by było przygotować ponad 3800 porcji handlowych tego środka odurzającego. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania 22 - latka doszło na terenie jednej z miejscowości powiatu lubińskiego. Podczas sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych zajmowanych przez podejrzanego, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ukrytą na strychu marihuanę oraz sprzęt, służący do uprawy konopi indyjskich.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania środków odurzających w znacznej ilości oraz zarzut uprawy konopi indyjskich. Sąd zastosował wobec 22–latka tymczasowy areszt. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony