Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skuteczne działanie policjantów

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żarach natychmiast po zgłoszeniu rozpoczęli poszukiwania 33-latka, który miał myśli samobójcze i oddalił się ze szpitala w nieznanym kierunku. Działania zakończyły się pomyślnie, po dwóch godzinach mężczyzna został odnaleziony i bezpiecznie przetransportowany do szpitala.

W środę /17 lutego br./ przed godziną 16.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Żarach otrzymał zgłoszenie o pacjencie, który samowolnie oddalił się ze szpitala. 33-latek bez stałego miejsca zamieszkania został przyjęty na oddział, ponieważ przejawiał myśli samobójcze. Wszedł do budynku jednej z instytucji na terenie Żar i oświadczył, że odbierze sobie życie.

Funkcjonariusze po otrzymaniu tej informacji natychmiast rozpoczęli działania w kierunku jak najszybszego odnalezienia 33-latka. W poszukiwania zaangażowali się dzielnicowi, policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, a także Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Żarach. Rysopis mężczyzny oraz opis odzieży, w jaką był ubrany wcześniej, funkcjonariusze uzyskali w rozmowie z załogą pogotowia ratunkowego, która przywiozła go do szpitala. Z tą wiedzą sprawdzali wszystkie przyległe ulice w pobliżu szpitala, dworce PKP i PKS, pustostany, parki, stacje paliw, hole marketów, rejon kościołów oraz typowali inne miejsca, w których mógłby przebywać.

Po około dwóch godzinach funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego, którzy przeszukiwali również główne ciągi komunikacyjne, na jednej z ulic w miejscowości Mirostowice Dolne, zauważyli mężczyznę, którego wygląd i ubiór odpowiadał rysopisowi, który przekazała załoga pogotowia. Po wylegitymowaniu mężczyzny byli już pewni, że to pacjent, który oddalił się ze szpitala. Nawiązali z nim rozmowę, podczas której przez cały czas podtrzymywał, że posiada myśli samobójcze i chce odebrać sobie życie, a powodem takiej decyzji jest fakt, że nie ma gdzie się podziać. Pogotowie przewiozło mężczyznę do szpitala w Żarach, gdzie udzielono mu pomocy.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

Powrót na górę strony