Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szajka oszustów działających na terenie kraju zatrzymana

Data publikacji 18.02.2016

Policjanci z Wołowa zatrzymali grupę oszustów, działających w sklepach. Sprawcy podczas zakupu różnego rodzaju produktów, wykorzystując spowodowane przez nich zamieszanie, oszukiwali sprzedawców podczas przekazywania lub zwrotu reszty gotówki. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 5 mężczyzn, gdy wychodzili oni właśnie z jednej z placówek.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, w wyniku podjętych działań, zatrzymali na gorącym uczynku szajkę oszustów działających na terenie kraju. Podejrzani wpadli w ręce policjantów, gdy wychodzili właśnie z jednego z punktów handlowo – usługowych, zlokalizowanych na terenie Wołowa.

Do zatrzymania doszło po tym, jak funkcjonariusze otrzymali informację o grasujących oszustach, przekazaną przez policjantów z województwa małopolskiego do jednostek policji na terenie kraju oraz po telefonach z wołowskich sklepów. Zatrzymano łącznie 5 obywateli Rumunii w wieku od 16 do 36 lat. Wszyscy oni zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie wykonano dalsze czynności z ich udziałem.

Jak wynika z ustaleń poczynionych przez policjantów, sprawcy wchodzili do placówek handlowych i podczas zakupu różnego rodzaju produktów, wykorzystując spowodowane przez nich zamieszanie, oszukiwali sprzedawców podczas przekazywania pieniędzy za towar lub zwrotu reszty gotówki.

Na chwilę obecną funkcjonariusze ustalili co najmniej trzy przypadki dokonania lub usiłowania dokonania tego typu oszustw na terenie miasta. Na podstawie zebranych materiałów, dwóch zatrzymanych już usłyszało zarzuty oszustwa, za które grozi im teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Czynności procesowe wykonano także z pozostałymi zatrzymanymi. Na chwilę obecną policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym ile tego typu czynów, również w innych regionach kraju, zatrzymani mają na swoim koncie.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Szajka oszustów działających na terenie kraju zatrzymana

Pobierz plik Szajka oszustów działających na terenie kraju zatrzymana (format mp4 - rozmiar 7.41 MB)

Powrót na górę strony