Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pseudokibic zatrzymany za narkotyki

Blisko 7 kilogramów amfetaminy, mefedronu, marihuany oraz kilkadziesiąt tabletek ekstazy o czarnorynkowej wartości blisko 200 tysięcy złotych znaleziono w mieszkaniu 20-letniego pseudokibica Zagłębia Sosnowiec. Mężczyzna został zatrzymany podczas akcji przeprowadzonej przez policjantów zwalczających przestępczość pseudokibiców z katowickiej komendy. Jest podejrzany o posiadanie i handel narkotykami.

W sumie policjanci przechwycili 1300 gramów czystej amfetaminy, 3 kilogramy mefedronu, 60 gramów marihuany, 48 tabletek ekstazy oraz 600 ml. amfetaminy w płynie, z której można wyprodukować blisko 2 kilogramy czystego narkotyku. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków szacowana jest na blisko 200 tysięcy złotych.

Na tym nie koniec. Podczas akcji policjanci zatrzymali drugiego psudokibica z Sosnowca. Śledczy przeszukali mieszkanie zatrzymanego, gdzie znaleźli amunicję. Znaleziono także nieznaną substancję, która trafiła do szczegółowych badań laboratoryjnych. Niewykluczone, że może to być tzw. „wypełniacz”, dodawany przez dilerów do narkotyków, w celu zwiększenia zysków ze sprzedaży.

Zatrzymania to kolejny etap prowadzonego pod nadzorem chorzowskiej prokuratury śledztwa w sprawie zamieszek na stadionie GKS-Katowice, do których doszło w sierpniu 2015 roku, podczas meczu z Zagłębiem Sosnowiec. W drugiej połowie meczu pomiędzy kibicami obu drużyn doszło do zamieszek. Efektem ich zachowania było przerwanie meczu na kilkanaście minut. Do ustalenia tożsamości podejrzanych przyczynił się między innymi stadionowy monitoring, nagrania z policyjnych kamer i praca operacyjna policjantów z Referatu Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Katowicach.

W ciągu sześciu miesięcy grupa policjantów do walki z pseudokibicami oraz chorzowska prokuratura zidentyfikowała 17 osób. Wszyscy usłyszeli zarzuty i poniosą odpowiedzialność karną za przestępstwa popełnione na stadionie, nielegalne posiadanie broni i amunicji, pobicie, posiadanie znacznej ilości narkotyków. Wobec 13 podejrzanych zostały już sporządzone akty oskarżenia.

20-latek, który posiadał narkotyki został doprowadzony do sądu. Sąd nie uwzględnił prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu i zwolnił podejrzanego.

(KWP w Katowicach / ms)

  • Zatrzymany podejrzany
  • Zatrzymany podejrzany
  • Zabezpieczone przedmioty

Film Pseudokibic zatrzymany za narkotyki

Pobierz plik Pseudokibic zatrzymany za narkotyki (format mp4 - rozmiar 13.77 MB)

Powrót na górę strony