Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Data publikacji 18.02.2016

Kara nawet dożywotniego więzienia grozić może mężczyźnie ustalonemu i zatrzymanemu przez policjantów z powiatu oleśnickiego i z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu, a podejrzanemu o zabójstwo młodej kobiety. Zwłoki denatki znaleziono w przydrożnym rowie. Mężczyzna, który usłyszał już zarzuty w tej sprawie, dzisiaj decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu dla mężczyzny, ustalonego i zatrzymanego przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanego o zabójstwo.

Zatrzymanie podejrzanego było efektem czynności prowadzonych przez policjantów w związku ze znalezieniem 14 lutego 2016 r. na przedmieściach Sycowa zwłok młodej kobiety. Ciało znalazł około godziny 8.00 mężczyzna, będący na spacerze. Zwłoki leżały w rowie koło drogi polnej. Na miejscu czynności przeprowadziła policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza. Uczestniczyli w niej również prokurator i biegły sądowy. Istniało podejrzenie, że do śmierci mogło dojść w wyniku zabójstwa. Przeprowadzona sekcja zwłok mieszkanki powiatu oleśnickiego potwierdziła podejrzenia.

W wyniku intensywnych działań operacyjnych w godzinach popołudniowych policjanci zatrzymali mężczyznę, mogącego mieć związek ze sprawą. Po przesłuchaniu w prokuraturze i wizji lokalnej na miejscu zdarzenia, mężczyzna przyznał się do winy.

Podejrzany to 30-latek, również mieszkaniec powiatu oleśnickiego. Zatrzymany usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Dzisiaj został doprowadzony do sądu z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z materiałami, zastosował wobec podejrzanego o dokonanie zabójstwa środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Przypomnijmy, że za zabójstwo grozić może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ms)

Film Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo

Pobierz plik Areszt dla mężczyzny podejrzanego o zabójstwo (format mp4 - rozmiar 24.93 MB)

Powrót na górę strony