Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Docenieni za profesjonalizm

W czwartek / 18 lutego / w gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń policjantom, za wzorową postawę w wypełnianiu ustawowych zadań. Spotkanie było także okazją do omówienia wyzwań, jakie stoją przed lubuską Policją.

Słowa Roty ślubowania bardzo często znajdują swoje odzwierciedlenie w codziennej służbie policjantów. Niemal każdego dnia dochodzi do sytuacji, gdzie interwencje policjantów decydują o tym, czy wartość nadrzędna jaką jest zdrowie i życie jest zachowana. Ostatnie sytuacje wyraźnie to potwierdzają.

W czwartek /18 lutego/ Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz szef lubuskich policjantów- mł. insp. Jarosław Janiak wręczyli nagrody funkcjonariuszom Policji garnizonu lubuskiego, którzy w ostatnim czasie wykazali się skutecznością i profesjonalizmem. To st. sierż. Mateusz Olejnik oraz st. post. Piotr Sławiak- policjanci z Sulęcina. Wśród nagrodzonych jest również podkom. Przemysław Jacyno.

Pod koniec stycznia sulęcińscy policjanci podczas  patrolu zauważyli wyjeżdżający ze stacji paliw osobową mazdę, którego kierujący nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierowcy. Ponadto, kierujący miał problem z zachowaniem równego toru jazdy. Policjanci, chcąc sprawdzić  przyczyny takiej jazdy, ruszyli za osobówką. Po zatrzymaniu pojazdu kierujący mówił bardzo nieskładnie, mając problem z wypowiadaniem poszczególnych słów. Policjanci podczas rozmowy nie wyczuli jednak woni alkoholu oraz nie zauważyli objawów świadczących o tym, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem jakichkolwiek substancji psychoaktywnych. St. sierż. Mateusz Olejnik oraz st. post. Piotr Sławiak zorientowali się, że przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być objawy choroby. Dlatego też na miejsce wezwali Zespół Pogotowia Ratunkowego, a do tego czasu monitorowali zachowanie mężczyzny, jego oddech oraz funkcje życiowe.  Po przybyciu na miejsce ratowników medycznych i przebadaniu kierującego okazało się, że powyższe objawy są związane z niskim poziomem cukru w organizmie, który może bezpośrednio prowadzić do tzw. śpiączki cukrzycowej.  Mężczyzna z uwagi na swój stan zdrowia musiał zostać niezwłocznie hospitalizowany.

W połowie stycznia tego roku, specjalista Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP w Gorzowie Wlkp. podkom. Przemysław Jacyno będąc po służbie odebrał telefon od przedstawiciela jednego  ze znanych portali aukcyjnych. Ten poinformował policjanta, że nieznany mężczyzna zagroził wybuchem siedziby firmy, jeśli nie spełnią jego żądań. Wiedza, doświadczenie i profesjonalizm funkcjonariusza doprowadziły w efekcie do ustalenia i zatrzymania osoby odpowiedzialnej za fałszywy alarm bombowy. Wcześniej firma została dokładnie sprawdzona przez pirotechników.

Ponadto odznaczonych zostało dwoje lubuskich policjantów:

asp. Kinga Smilgin- „BRĄZOWA ODZNAKA ZASŁUŻONY POLICJANT”

nadkom. Krzysztof Janiszewski- „MEDAL SREBRNY ZA DŁUGOLETNIĄ SŁUŻBĘ”.

Spotkanie było również okazją do omówienia bieżących zagadnień, które realizują lubuscy policjanci oraz zadań, które muszą zostać wykonane, aby bezpieczeństwo Lubuszan i jego poczucie stało na wysokim poziomie.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / ms)

  • Uroczystość wręczenia nagród #1
  • Uroczystość wręczenia nagród #2
  • Uroczystość wręczenia nagród #3
  • Uroczystość wręczenia nagród #4
  • Uroczystość wręczenia nagród #5
  • Uroczystość wręczenia nagród #6
  • Uroczystość wręczenia nagród #7
  • Uroczystość wręczenia nagród #8
  • Uroczystość wręczenia nagród #9
Powrót na górę strony