Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki zapobiegły tragedii

Data publikacji 19.02.2016

Policjantki z II śródmiejskiego rewiru dzielnicowych uratowały życie 38-latka, który trzymając się rękoma balustrady balkonu, zawisł na 3 piętrze swojego mieszkania. Funkcjonariuszki najpierw przekonały mężczyznę, żeby zrezygnował ze swoich zamiarów, a następnie, kiedy już osłabł i puścił się poręczy, złapały go i wciągnęły na balkon.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 18.02.br.,około godziny 10:00. Policjantki asystujące pracownikom pomocy społecznej w mieszkaniu 38-latka zauważyły podejrzane zachowanie mężczyzny, który pod pretekstem zapalenia papierosa wyszedł z pokoju kierując się w stronę balkonu. Policjantki podejrzewając najgorsze, dyskretnie ruszyły za nim. Nagle 38-latek szarpnął za drzwi dzielące pokój od balkonu, wybiegł na zewnątrz, przeskoczył przez barierę i zawisł trzymając się rękoma balustrady.

Aspirant Małgorzata Wersocka i st. asp. Katarzyna Dziub przez kilkanaście minut rozmawiały z 38-latkiem przekonując go do tego, aby zrezygnował ze swoich zamiarów i wrócił do mieszkania. W pewnym momencie mężczyzna osłabł i puścił się poręczy. Policjantki złapały mężczyznę za pasek od spodni i wciągnęły go na balkon ratując mu w ten sposób życie.

(KSP / mw)

Powrót na górę strony