Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała sprzedać swoją nerkę przez Internet - została zatrzymana

Data publikacji 19.02.2016

Za naruszenie przepisów ustawy o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów odpowie 26-latka zatrzymana przez małopolskich policjantów. Młoda kobieta za pośrednictwem Internetu chciała za 20 tys. zł sprzedać swoją nerkę. Powodem takiego zachowania zatrzymanej miała być trudna sytuacja finansowa w jakiej się znalazła.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy powiatowej Policji w Krakowie uzyskali informację, że na jednym z portali ogłoszeniowych opublikowany został anons, z którego wynikało, że nieznana osoba oferuje do sprzedaży za 20 tysięcy złotych swoją nerkę.

Podjęte w tej sprawie kroki doprowadziły funkcjonariuszy do 26-letniej mieszkanki gminy Jerzmanowice-Przeginia. Podczas zatrzymania śledczy zabezpieczyli również dowody świadczące o tym, że młoda kobieta zamieściła w Internecie ogłoszenie o sprzedaży narządu.

Kobiecie przedstawiono zarzut naruszenia przepisów ustawy o pobieraniu, przechowywaniu, przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów. Podejrzana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa, a jako przyczynę takiego postępowania podała bardzo trudną sytuację finansową w jakiej się znajduje.

Z podobnym przypadkiem policjanci zetknęli się w czerwcu ubiegłego roku, gdy 24-letnia kobieta także oferowała do sprzedaży nerkę. Wyceniała ją na kwotę 5 tysięcy złotych, a motywowała to zbieraniem pieniędzy  na….. kupno mieszkania.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony