Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust internetowy

Data publikacji 19.02.2016

Funkcjonariusze zajmujący się ściganiem przestępstw o charakterze gospodarczym z Komendy Miejskiej Policji w Płocku ustalili i zatrzymali płocczanina, który oferował w Internecie części komputerowe. Części te jednak nigdy nie trafiły do osób, które je zakupiły. Zatrzymany 31-latek usłyszał 17 zarzutów oszustwa, jednak sprawa ma charakter rozwojowy. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Płocku od początku 2015 roku prowadzili czynności w sprawach oszustw przy zakupie w Internecie części komputerowych i komputerów. Do komendy wpływały zgłoszenia od osób, które mimo wysłania pieniędzy za zakupione komputery lub części komputerowe, nie otrzymywały zamówionych przedmiotów.  W wyniku prowadzonej pracy operacyjnej policjanci  zatrzymali 31-letniego mężczyznę, mieszkańca Płocka. W mieszkaniu, w którym doszło do zatrzymania, policjanci ujawnili sprzęt komputerowy, dzięki któremu oszust mógł prowadzić swoją przestępczą działalność.

Były to komputery o dużych pojemnościach pamięci, jeden z ujawnionych komputerów był chłodzony cieczą. Policjanci zabezpieczyli sprzęt, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Zakładu Karnego w Płocku, gdzie miał do odbycia karę pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa.

Do tej pory płoccy policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 17 zarzutów oszustwa, jednak sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż do Komendy Miejskiej Policji w Płocku spływają informacje z całej Polski dotyczące oszustw. Mężczyzna przyznał się do wszystkich przedstawionych mu do tej pory zarzutów.

Za oszustwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony