Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali arsenał broni i materiałów wybuchowych

Data publikacji 19.02.2016

Policjanci z Gorlic zatrzymali 56-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna ukrywał się w jednej z podgorlickich miejscowości, a w zajmowanych przez niego pomieszczeniach ujawniono m.in. kilkanaście jednostek broni, kilkaset sztuk amunicji oraz materiały wybuchowe. Ze względu na zagrożenie wybuchem, na miejsce wezwano zespół minersko-pirotechniczny.

Policjanci realizujący czynności poszukiwawcze, wpadli na trop mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym przez wołomińską prokuraturę. W czasie zatrzymania w pomieszczeniach zajmowanych przez 56-latka policjanci ujawnili broń, amunicję oraz materiały wybuchowe.

Z uwagi na zagrożenie wybuchem policjanci zabezpieczyli, a następnie opuścili zabudowania, a na miejsce wezwano przewodnika z psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych, a także zespół minersko-pirotechniczny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, którzy rozbroili i zabezpieczyli materiały wybuchowe.

W czasie dalszych przeszukań policjanci ujawnili m. in.: kolejne 2 karabiny, ponad 500 sztuk amunicji różnego kalibru, 3 kusze, 2 kg prochu strzelniczego, kilkaset spłonek inicjujących spalanie materiału miotającego oraz liczne narzędzia, służące do produkcji elementów broni i amunicji.

Zatrzymany mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. W czasie przesłuchania postawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Policji, prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Gorlicach o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Sąd przychyli się do wniosku.

(KWP w Krakowie / ms)

Film Policjanci zlikwidowali arsenał broni i materiałów wybuchowych

Pobierz plik Policjanci zlikwidowali arsenał broni i materiałów wybuchowych (format mp4 - rozmiar 11.77 MB)

Powrót na górę strony