Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzut za fałszywe zawiadomienie o ładunkach wybuchowych

Data publikacji 19.02.2016

19-latek ze Szczecina usłyszał zarzut fałszywego zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych. Mężczyznę zatrzymali kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, którzy pracowali i nadal będą pracować nad sprawami, dotyczącymi fałszywych zawiadomień. Zatrzymanemu grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Na początku lutego mężczyzna zawiadomił WCPR, że na dachu budynku mieszkalnego przy ul. Częstochowskiej są bomby. Na miejsce natychmiast zostały wysłane wszystkie ratownicze służby, w tym pirotechnicy, którzy dokonali sprawdzenia budynku. Okazało się, że zawiadomienie było fałszywe. Takie zgłoszenie angażuje wszystkie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo a poza tym stanowi czynnik stresowy dla okolicznych mieszkańców, czy też innych ludzi znajdujących się w niebezpiecznym według zgłoszenia miejscu.

Policjanci ustalili, że sprawcą może być 19-latek ze Szczecina. Dwa dni temu szczecińscy funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, jest sprawcą fałszywego alarmu z ulicy Częstochowskiej. 19-latek przyznał się do tego czynu, nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego postępowania. Nie był wcześniej karany. Opowiedział policjantom o innych fałszywych zgłoszeniach, których dokonał. Dotyczyły one mi.in. zawiadomień o wypadku czy też pożarze.

Funkcjonariusze dokonują teraz szczegółowych sprawdzeń tych zgłoszeń i weryfikują, czy 19-latek ma z nim związek. Nie wykluczone, że może on usłyszeć kolejne zarzuty. Szczecinianin został już objęty policyjnym dozorem. Za te czyny może mu grozić nawet do 8 lat pobawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony