Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczyli ponad 3 kg amfetaminy

Data publikacji 19.02.2016

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu wspólnie z warszawskimi celnikami zatrzymali na terenie lotniska im. F. Chopina trzy osoby, które podejrzewali o rozprowadzanie narkotyków. Jedna z osób już została tymczasowo aresztowana. Mundurowi zabezpieczyli ponad 3 kg narkotyków.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu od dłuższego czasu rozpracowywali kanał przerzutowy narkotyków z terenu kilku krajów Unii Europejskiej do Polski. Narkotyki, które trafiały tym sposobem na teren naszego kraju, były później rozprowadzane m.in. na Mazowszu i w województwie świętokrzyskim.

W miniony wtorek (16.02.2016 r.) operacyjni z KWP ustalili, że z Hiszpanii do Polski wracają trzy osoby, mieszkańcy powiatu starachowickiego, którzy mogą być zamieszani w przerzut narkotyków. Cała trójka została zatrzymana na terenie lotniska im. F. Chopina w Warszawie. Policjantów z Radomia wspierali w działaniach funkcjonariusze Wydziału Zwalczania Przestępczości Izby Celnej w Warszawie.

27-letnią kobietę oraz dwóch 33-latków przewieziono do Radomia i osadzono w policyjny areszcie. Policjanci idąc ustalonym tropem dotarli do mieszkań zatrzymanych, gdzie ujawniono znaczne ilości narkotyków. Na posesjach zlokalizowanych na terenie powiatu starachowickiego odnaleźli ponad 3 kg amfetaminy, prawie pół kilograma marihuany, kilkadziesiąt gramów kokainy oraz tabletki ecstasy.

Po wykonaniu czynności kobieta została zwolniona do domu, natomiast mężczyźni trafili przed oblicze prokuratorów z Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Wobec jednego z nich zastosowano dozór policyjny. Mężczyzna będzie musiał teraz tłumaczyć się z posiadania narkotyków. Drugiego z 33-latków przewieziono do Sądu Rejonowego w Radomiu, który objął go tymczasowym aresztem. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

(KWP w Radomiu / ak)

Powrót na górę strony