Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

9-letni bohater uratował swoją mamę

Data publikacji 19.02.2016

Przedwczoraj wieczorem 9-latek z terenu gm. Wiśniew dzięki opanowaniu i rozsądkowi uratował życie mamy. Kobieta dostała w domu ataku hipoglikemii i gdy straciła przytomność, jej syn telefonicznie powiadomił służby ratunkowe, a przed ich przyjazdem sam podawał mamie wodę z cukrem.

Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Lublinie zadzwonił chłopiec, który prosił o pomoc, gdyż - jak przekazywał - jego mama źle się czuje i mdleje. Na miejsce interwencji natychmiast skierowano służby ratunkowe. Pierwsi pod wskazany adres przybyli mundurowi z Komisariatu Policji w Skórcu.

Policjanci potwierdzili, że 51-letnia kobieta jest w stanie zamroczenia i nie ma z nią kontaktu. Funkcjonariusze ustalili również, że jest chora na cukrzycę. Jak się okazało, jeszcze przed przyjazdem policjantów, 9-latek próbował podać matce wodę z rozrobionym cukrem, lecz ze względu na jej stan było do dla chłopca za trudne. Funkcjonariusze kontynuowali ten zabieg, podając kobiecie osłodzoną wodę. Po przybyciu na miejsce załogi pogotowia udzielono jej natychmiast niezbędnej pomocy medycznej i chora zaczęła odzyskiwać świadomość, a następnie została zabrana do szpitala.

Zdaniem ratowników nagły atak hipoglikemii w realny sposób zagrażał życiu kobiety, lecz dzięki natychmiastowemu telefonowi na nr alarmowy 112, opanowaniu i rozsądkowi jej 9-letniego syna pomoc nadeszła w samą porę.

(KWP w Radomiu / ak)

Powrót na górę strony