Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

3 osoby zatrzymane, narkotyki zabezpieczone

Data publikacji 22.02.2016

Policjanci z Białegostoku i Siemiatycz w wyniku intensywnej pracy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami. Współpracujący funkcjonariusze zabezpieczyli także blisko 700 gramów marihuany, prawie 1,2 kg amfetaminy oraz litr BMK – substancji służącej do produkcji amfetaminy o łącznej czarnorynkowej wartości ponad 70 tys. złotych. 26-, 27- i 28-latek usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Dalej ich postępowaniem zajmie się sąd.

Współpracujący policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w wyniku intensywnej i żmudnej pracy zatrzymali trzech młodych mieszkańców Siemiatycz podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami.

Pierwszy z nich – 26-latek, wpadł w ręce mundurowych w miniony czwartek (18.02.2016 r.) w domu. Tam też funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 600 gramów suszu roślinnego konopi, około 9 gramów białego proszku i litr żółtej cieczy. Wstępne badania wykazały, że znalezione substancje to marihuana, amfetamina i BMK – płyn służący do produkcji amfetaminy.

Dwaj pozostali mężczyźni zostali zatrzymani w piątek (19.02.2016 r). W wyniku przeszukań ich domów piwnic i garażu policjanci zabezpieczyli dodatkowo prawie 100 gramów marihuany oraz blisko 1,2 kg amfetaminy. Czarnorynkowa wartość odnalezionych narkotyków to łącznie ponad 70 tysięcy złotych.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty posiadania i handlu narkotykami. Natomiast wczoraj (21.02.2016 r.) decyzją sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie, zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Grozi im od roku do nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Teraz wyjaśniający okoliczności tej sprawy policjanci ustalają skąd pochodziły zabezpieczone środki odurzające i gdzie miały trafić.

(KWP w Białymstoku / ak)

Powrót na górę strony