Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za zabójstwo

Data publikacji 22.02.2016

W minioną sobotę w jednej z miejscowości na terenie gminy Rajgród doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem 29–letniego mężczyzny. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości. Jeden z nich już usłyszał zarzut zabójstwa. Przestępstwo, którego dopuścił się 58–latek zagrożone jest karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, po godz. 13-tej dyżurny grajewskiej komendy Policji powiadomiony został przez dyspozytora pogotowia ratunkowego o mężczyźnie ugodzonym nożem w jednej z miejscowości na terenie gminy Rajgród. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol Policji. W domu należącym do 54-letniego mieszkańca jednej z wsi policjanci zastali mężczyznę z raną kłutą klatki piersiowej. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon 29-latka. Okazało się, że denat to mieszkaniec powiatu puławskiego.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 29-latek mieszkał czasowo w domu 54-latka. Podczas libacji alkoholowej, w której uczestniczył także 58–letni sąsiad właściciela posesji, doszło do śmiertelnego ugodzenia nożem. W tej sprawie policjanci zatrzymali dwóch uczestników alkoholowej imprezy. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Wczoraj 58-latek usłyszał zarzut zabójstwa. Mężczyzna złożył wyjaśniania. Aktualnie śledczy szczegółowo wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia oraz motywy działania podejrzanego. Dzisiaj zatrzymany 58-latek zostanie doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Grajewie. Za czyn, którego dopuścił się mężczyzna grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

KWP w Białymstoku / ig

Powrót na górę strony