Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani odpowiedzą za skimming

Data publikacji 23.02.2016

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z wolskiej komendy zabezpieczyli u dwóch obywateli Bułgarii nakładki na bankomaty i inne przedmioty służące do podrabiania środków płatniczych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzut dotyczący przygotowania do podrabiania środków płatniczych, a następnie zostali aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z Woli namierzyli dwóch obywateli Bułgarii, którzy mogli mieć związek z przestępstwem skimmingu. W pokoju hotelowym, w którym przebywali mężczyźni funkcjonariusze, podczas przeszukania ujawnili nakładki na bankomaty, kamerki, kable i komputery. Przedmioty te zostały zabezpieczone. Zabezpieczono również pojazd, który należał do jednego z zatrzymanych.

Dwaj mężczyźni, 38 i 30-latek trafili do policyjnej celi. Śledczy po zebraniu materiału dowodowego przedstawili podejrzanym zarzuty dotyczące przygotowania do podrabiania kart płatniczych i wypłaty na ich podstawie pieniędzy. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanych tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za przygotowanie do podrabiania środków płatniczych grozi kara do 5 lat więzienia.

(KSP / mw)

  • Zabezpieczone urządzenia
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym
  • Policjant wykonujący czynności z zatrzymanym

Film Zatrzymani odpowiedzą za skimming

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani odpowiedzą za skimming (format flv - rozmiar 9.03 MB)

Powrót na górę strony