Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP: Nielegalne papierosy w ciężarówce i blisko półtoramilionowe straty

Data publikacji 23.02.2016

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Opolu, Opolskiej Kontroli Skarbowej i Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali 50-letniego mieszkańca Śląska. W ciężarówce, którą poruszał się mężczyzna, śledczy znaleźli blisko 75 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Straty Skarbu Państwa mogą sięgać blisko 1 mln 300 tys. zł. Zatrzymanemu grozi teraz kara nawet do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

To kolejny sukces opolskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji. Tym razem funkcjonariusze CBŚP wspólnie z Izbą Celną w Opolu, Kontrolą Skarbową i Inspekcją Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik siodłowy z naczepą. Samochodem kierował 50-letni mieszkaniec Śląska.

W trakcie kontroli, mundurowi w naczepie pojazdu znaleźli ukryte pomiędzy częściami samochodowymi kartony z nielegalnymi papierosami. Jak się okazało, kierowca przewoził blisko 1 mln 500 tys. sztuk papierosów.

Współpracujący z policjantami funkcjonariusze Izby Celnej ustalili, że straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, mogą sięgać blisko 1 mln 300 tys. zł.

Zebrane przez funkcjonariuszy dowody i informacje pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie zarzutu w tej sprawie. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Urząd Celny w Opolu.

(KWP w Opolu / mw)

  • Policjant kontroluje ciągnik siodłowy z naczepą
  • Policjant kontroluje ciągnik siodłowy z naczepą
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy
  • Funkcjonariusze zabezpieczają nielegalne papierosy
  • Zabezpieczone nielegalne papierosy

Film CBŚP: Nielegalne papierosy i blisko półtoramilionowe straty

Pobierz plik CBŚP: Nielegalne papierosy i blisko półtoramilionowe straty (format mp4 - rozmiar 1.46 MB)

Powrót na górę strony